Вт-Сб: 09:00 – 17:00
Нд–Пн: Вихідні

Вт-Сб: 09:00 – 17:00
Нд–Пн: Вихідні

Симптоми катаракти

Що таке катаракта

Катаракта вважається переважно віковою хворобою і є однією з причин сліпоти серед людей похилого віку. У світі налічується близько 17 – 18 мільйонів людей з діагнозом «катаракfт», причому ця цифра щороку зростає.

Незважаючи на страхітливу статистику, катаракта належить до тих захворювань очей, які сьогодні повністю виліковні. Головне своєчасно встановити діагноз, знайти досвідченого та кваліфікованого офтальмолога й виконувати всі його приписи.

Слово катаракта (лат. cataracta) прийшло до нас з давніх-давен і походить від грецького καταρράκτης – «бризки водоспаду, спадаючий водоспад». Назву за асоціацією з водоспадом дали тому, що люди на той час ще не знали механізму виникнення цієї хвороби. Тоді припускали, що сірий або сіро-блакитний колір зіниці при катаракті – це плівка, яка обволікає і закриває її, спускаючись, як вода, внаслідок чого людина лишається зору. Сьогодні причини виникнення катаракти чудово вивчені, в арсеналі лікарів є надійні та безпечні методи її лікування, а давня назва залишається художнім нагадуванням про те, що катаракта була, є і буде. Головне, що сьогодні вона не страшна, оскільки з нею можна впоратися на 100%.

Причини виникнення катаракти

Причиною розвитку катаракти є незворотні зміни кришталика ока, які відбуваються з віком через фізіологію – порушення обмінних процесів, живлення тканин в організмі. У міру старіння людини речовина кришталика змінює свою структуру, проходячи різні стадії густини: від рідкої, пізніше гелеподібної консистенції до повного затвердіння. Врешті кришталик – ця природна лінза людського ока – перестає пропускати світло, людина починає поступово втрачати зір, а потім взагалі сліпне, якщо нічого не зробити. Найчастіше прояви катаракти починаються після 45 – 50 років, в 60-річному віці катаракта тою чи іншою мірою є більшості людей (від 70 до 90%). Проте останнім часом спостерігається омолодження катаракти, коли хвороба з якихось причин проявляється у молодому віці. Також зустрічається вроджена й професійна катаракта. Тому обов’язково до свого індивідуального графіка профілактичних оглядів потрібно включити перевірку зору в офтальмолога, і робити це хоча б один раз на рік.

Чинники ризику, що сприяють розвитку катаракти

  1. Вік після 40 – 45 років.
  2. Деякі загальні захворювання організму (цукровий діабет, гіпотеріоз та інші ендокринні патології, запальні захворювання).
  3. Травми очей.
  4. Професії, що пов’язані з радіоактивним чи інфрачервоним випромінюванням (металургійна, скляна промисловість тощо).
  5. Вірусні та інфекційні захворювання, перенесені жінкою під час вагітності, можуть призвести до вродженої катаракти у дитини.

Симптоми катаракти

 

  1. Стійке та некориговане зниження гостроти зору.
  2. Поява або посилення міопії, що проявляється поліпшенням зору зблизька та погіршенням зору вдалину (частіше у людей похилого віку, коли вони раптово починають читати без окулярів).
  3. Поліпшення сутінкового зору порівняно із зором при яскравому світлі.
  4. Світлорозсіювання, коли людина при погляді на будь-яке джерело світла бачить навколо нього ореол.
  5. Поява відблисків або спалахів перед очима, особливо ввечері.
  6. Світлобоязнь.
  7. Втрата контрастності зображення, його розмитість.
  8. Погіршення сприйняття кольорів.
  9. Миготіння плям перед очима та двоїння зображення.
  10. Труднощі із зором під час вишивання, в’язання, шиття та інших подібних дрібніх робіт.

Як лікувати катаракту

Важливо запам’ятати, що ні краплі, ні мазі, ні народні способи не вилікують катаракту, а можуть погіршити процес і ускладнити подальше лікування. Єдиний науково та практично доведений ефективний спосіб лікування – операція із заміни кришталика. Сучасні технології та обладнання дозволяють зробити цю операцію безпечною, безболісною і безшовною. Вона практично конфіденційна, оскільки проводиться амбулаторно і не порушує звичайний спосіб життя. Вже у день операції людина бачить, а повноцінний зір повертається протягом кількох діб.

Катаракта сьогодні входить до списку захворювань, що є повністю виліковними. Треба лише вчасно діагностувати її, а для цього обрати надійну клініку чи медичний центр, де є сучасне обладнання, комфортні й безпечні санітарно-гігієнічні умови, а головне – досвідчені офтальмохірурги-практики, на рахунку яких велика кількість успішно проведених операцій. При катаракті в жодному разі не можна займатися самолікуванням і купувати будь-які засоби корекції зору на ринку. Все потрібно робити тільки під наглядом кваліфікованого лікаря та згідно з його рекомендаціями.

Замовити лінзи


      Написати відгук



      Запис на прийом