Вт-Сб: 09:00 – 17:00
Нд–Пн: Вихідні

Вт-Сб: 09:00 – 17:00
Нд–Пн: Вихідні

Симптоми глаукоми

Що таке глаукома

 

Глаукома сьогодні посідає провідне місце щодо інвалідизації людей за зором. Здебільшого причина цього – недостатнє інформування людей про це захворювання, яке важливо вчасно діагностувати й попередити.

Ця хвороба була відома ще до нашої ери. Симптоми глаукоми у своїх працях описували Гіппократ і Авіценна, називаючи хворобу накопиченням поганих соків або холодним запаленням ока. Пізніше ця хвороба отримала назву «глаукома» (від лат. glaukoma (більмо)). Саме ж слово походить від давньогрецьких слів γλαυκώμα, γλαυκός (світло-синє помутніння ока, світло-сірий, світло-зелений). Таку назву захворювання дали тому, що при глаукомі зіниця може мати відтінок сірого або блакитно-зеленого кольору, що візуально нагадує катаракту (глаукому й катаракту практично не розрізняли до початку XVIII століття).

Сьогодні це захворювання добре вивчено, розроблені сучасні способи його лікування. Однак глаукома – дуже підступна хвороба, яка може приховано розвиватися та проявитися раптово. Найстрашніше, що запущена глаукома призводить до серйозного погіршення зору, а часто навіть до повної й невиліковної сліпоти. За статистикою, ймовірність засліпнути через двадцять років після виникнення глаукоми на одне око становить 27%, на обидва – 9%. Уникнути такої перспективи можна, якщо вчасно виявити глаукому, розпочати лікування та підтримувальну терапію. Діагностувати глаукому має лише офтальмолог за допомогою обстежень і спеціального обладнання.

 

Причини виникнення глаукоми

Розвиток глаукоми пов’язаний з порушенням відтоку рідини з ока через склерозування шляхів відтоку або будь-які механічні зміни. Внаслідок цього підвищується внутрішньоочний тиск, який чинить навантаження на зоровий нерв. Волокна нерва під впливом тиску починають гинути, це позначається на зорі – гострота знижується, звужується поле зору. Тиск при глаукомі може бути підвищеним постійно або періодично, а саме захворювання, якщо воно розвинулося, є хронічним. Глаукома вважається віковим захворюванням і найчастіше дається взнаки після 40 років, хоча трапляються випадки глаукоми і в молодому віці. На жаль, повністю вилікувати глаукому неможливо, проте підтримувати нормальний рівень зору можна і треба, але за умови, якщо цим займатися і суворо дотримуватися рекомендацій офтальмолога.

 

Чинники ризику, що сприяють розвитку глаукоми

  1. Вік після 40 років. 
  2. Спадковість, тому особливу увагу потрібно приділяти тим людям, в родині яких були випадки глаукоми. 
  3. Індивідуальні анатомічні особливості органа зору. 
  4. Деякі загальні захворювання (цукровий діабет, тромбоз судин, ендокринні та нервові патології тощо). 
  5. Порушення рефракції (міопія, далекозорість). 
  6. Кортикостероїдні препарати (особливо при тривалому прийомі). 
  7. Порушення імунної системи.

 

Симптоми глаукоми

  1. Зниження гостроти зору, погіршення сутінкового зору. 
  2. Звуження поля зору. Зазвичай воно починається з носового боку і може погіршитися до трубчастого зору. 
  3. Поява мушок перед очима, різь, тяжкість та затуманювання очей. 
  4. Сльозотеча, гіперемія. 
  5. Райдужні кола при погляді на джерело яскравого світла. 
  6. Головні болі.

 

Як лікувати глаукому

Якщо ви помітили у себе одну з перелічених вище ознак, потрібно без зволікання йти до лікаря. Втім, головна небезпека глаукоми полягає в тому, що найчастіше ця хвороба протікає безсимптомно, а запобігти її несподіваній появі можна лише за допомогою профілактичних заходів. Тому найправильніше рішення – систематично відвідувати офтальмолога, вимірювати очний тиск, а після 40 років обов’язково робити це хоча б раз на рік.

Якщо лікар виявить у вас глаукому, він призначить усі необхідні обстеження, ефективне лікування та визначить ризики залежно від стану здоров’я пацієнта та виду глаукоми (відкрито- або закритокутова). Сьогодні глаукому лікують терапевтичними, а в складніших випадках лазерними і хірургічними методами – усе залежить від показань у кожному випадку. Усі необхідні препарати та засоби корекції зору, якщо вони знадобляться, потрібно купувати лише у спеціалізованих установах (аптеках, оптиках, медичних центрах або клініках), де є документи, що підтверджують їхню якість. Головне правило при лікуванні глаукоми – постійно спостерігатися в офтальмолога і чітко виконувати всі його рекомендації. Тоді глаукома не ускладнить ваше життя, а кваліфіковане лікування допоможе зберегти гарний зір.

Замовити лінзи


      Написати відгук



      Запис на прийом