Вт-Сб: 09:00 – 17:00
Нд–Пн: Вихідні

(095) 717 60 60

Салтівка (Харків)

(066) 717 90 90

ХТЗ (Харків)

(066) 717 40 40

Олексіївка (Харків)

(093) 717 40 40

Нові будинки (Харків)

(095) 717 60 60

Салтівка
(Харків)

(066) 717 40 40

Олексіївка
(Харків)

(066) 717 90 90
ХТЗ (Харків) 

(093) 717 40 40
Нові Будинки (Харків)

Міопія (короткозорість)

Що таке міопія та її симптоми

Міопія (від грецьких слів «μύω» – мружитися і «ὄψις» – зір, погляд) більш відома широкому колу людей під назвою короткозорість. Це порушення рефракції, коли людина добре бачить предмети поблизу і погано, розмито – вдалині. При короткозорості може бути відчуття різі, болю, миготіння та сухості в очах, порушується сутінковий зір, буває підвищена сльозотеча та головний біль. Міопія може бути вродженою або набутою (розвивається через різні причини з часом). Зустрічається також нічна міопія, яка виникає через особливості реагування акомодаційної системи ока на темряву. Короткозорість вважається прогресуючою, якщо зір падає за рік на одну діоптрію або більше. Загалом, вона може прогресувати різною мірою, а щодо дітей, то зазвичай міопія стабілізується приблизно до 20–22 років.

Як виникає міопія – фізіологія процесу

У нормі чіткий зір утворюється внаслідок проходження променів світла через різні заломлювальні середовища ока та їхнього точного фокусування на сітківці. Однак досить часто на практиці зустрічаються відхилення від цієї норми, коли промені світла не потрапляють на сітківку, а опиняються попереду неї. Це і є міопія або короткозорість. Причиною такого дефекту є змінений розмір очного яблука. У випадку з міопією очне яблуко має відмінну анатомічну особливість – воно не сферичне, як при нормальному зорі, а збільшене, ніби витягнуте вздовж осі. Тобто його довжина не відповідає оптичному апарату ока, і що більшою є ця невідповідність, то сильнішою буде короткозорість. Така міопія називається осьовою. Міопія може виникати також через надмірну силу заломлювальної сили рогівки і називається вона рефракційною. Трапляються ще й змішані варіанти, коли мають місце обидва ці порушення, а також короткозорість, викликана порушенням живлення тканин ока.

Причини міопії

  1. Спадковість. Тому людям, у яких найближчі родичі страждають на короткозорість, слід особливо стежити за здоров’ям своїх очей і спостерігатися у лікаря. Особливо це стосується дітей, у яких батьки носять (чи носили в дитинстві) окуляри. В такому випадку потрібно стати на облік до дитячого офтальмолога
  2. Внутрішньоутробні зміни плода під час вагітності. Можуть виникнути у разі, коли жінка під час вагітності перенесла якесь захворювання. Тоді у дитини може бути вроджена міопія. 
  3. Наднормативне зростання очного яблука у дитини. 
  4. Постійна та сильна перенапруга очей. Наприклад, якщо дитина зловживає гаджетами, не дотримується гігієни очей при роботі за комп’ютером, читає при поганому освітленні або в транспорті. Така міопія може розвинутись і в дорослої людини, але особливо згубно перераховані звички позначаються на дітях, що призводить до розвитку або сильного прогресування короткозорості. 
  5. Слабкість акомодаційного м’яза, що тримає кришталик. Саме завдяки цій природній лінзі ока відбувається процес акомодації, внаслідок чого людина добре бачить і вдалину, і зблизька. Слабкість м’яза порушує його нормальне функціонування, внаслідок чого розвивається короткозорість. 
  6. Неправильний спосіб життя та авітаміноз. Тому дуже важливо більше рухатись, гуляти на свіжому повітрі, займатися спортом (волейбол, футбол, бадмінтон, теніс, плавання). Дуже важливо урізноманітнити раціон харчування, вживати в їжу більше продуктів, багатих на вітаміни А, D, С, Е, групи В, а також насичених Омега-3 і Омега-6 жирними кислотами. Це свіжі фрукти та овочі, жирна риба, м’ясо, бобові, яйця.

Ступені міопії

При лікуванні міопії велике значення має її ступінь – залежно від цього підбираються методи корекції, вводяться певні обмеження (у разі дуже сильної міопії), коригується спосіб життя людини та її звички. Офтальмологи розрізняють міопію таким чином:

 

  • слабка міопія – менше 3,0 діоптрій;
  • середня міопія – від 3,0 діоптрій до 6,0 діоптрій;
  • сильна міопія – понад 6,0 діоптрій.

Корекція зору при міопії

Щоб уникнути прогресування міопії, її потрібно обов’язково коригувати. Люди, які страждають на міопію, користуються окулярами або контактними лінзами; іноді застосовують апаратне лікування; деякі роблять лазерну корекцію зору, яка допомагає позбавитися міопії назавжди. Зазвичай, короткозорим людям потрібні «мінусові» окуляри, які дозволяють краще бачити вдалину. Хоча при високих ступенях міопії (сильна короткозорість) можуть знадобитися ще й окуляри. Підбирати засоби корекції зору слід лише після консультації кваліфікованого офтальмолога та якісного обстеження зору. Робити це потрібно виключно у медичних центрах і оптиках, де є всі сертифікати.

Короткозорість має властивість прогресувати, тому люди з міопією мають спостерігатися у спеціаліста і регулярно проходити огляди. Крім того, при короткозорості орган зору ослаблений, тому такі пацієнти більш схильні до інших очних захворювань. Вчасно виявити їх та запобігти подальшому погіршенню зору можна лише за допомогою правильних і сучасних методів корекції, які порекомендує офтальмолог.

Замовити лінзи


      Написати відгук



      Запис на прийом